به وب سایت ما خوش آمدید

02636700022

قدمت ماندگار است

پلاستو فوم مرکزی

لیست مقالات

Awesome Image

شاتکریت و خدمات اجرای بتن پاشی با تجهیزات مدرن

آوریل 27, 2017 0 Comments شاتکریت
 

شاتکریت

گروه ساختمانی  به پشتوانه استفاده از تجهیزات مدرن شاتکریت و پاشش بتن منطبق با تکنولوژی روز اروپا و استفاده از نیروها و مهندسان با تجربه و آگاه به دانش روز آماده ارائه خدمات شاتکریت در سراسر کشور میباشد .

برای دریافت مشاوره و درخواست بازدید از محل با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن های دفتر مرکزی: ۰۲۶۳۶۷۰۰۰۲۲

مدير اجرای پروژه های شاتکریت :٠٩١٢٢٧٨٤١٨٠

 

شاتکریت

یکی از تکنولوژی هایی که نقش بسزایی در افزایش سرعت پروژه های ساختمانی و راه سازی و تونل سازی داشته استمیباشد . پروسه بتن پاشی به دو روش خشک و تر قابل اجرا میباشد .

گروه ساختمانی مهندس سپهری با بهره گیری از دستگاه های مدرن پاشش بتن آماده است تا در پروژه های ساخت و ساز شما ورود کرده و خدمات مورد نیازتان را با استانداردهای روز اروپا ارائه دهد.

ارائه خدمات شاتکریت در سراسر کشور

گروه مهندس سپهری آماده ارائه و اجرای شاتکریت در سراسر کشور میباشد . خدماتی متمایز با تجهیزاتی مدرن را از ما بخواهید . شاتکریت اما بیشترین کاربرد بتن پاشی در سالهای اخیر در معادن و ایستگاه های حمل و نقل و همچنین دیواره های تونل ها بوده است یکی از دلایل استفاده از آن این است که شاتکریت میتواند سطوح ناهموار را براحتی صاف و صیق سازد و تمامی حفره ها را پوشش دهد. اما  دارای معایبی هم نیز میباشد که از جمله آنها میتوان به گردو غبار ناشی از پراکندگی ذرات و پاشیدگی آنها. مسئله بعدی هیدراته نشدن و یا بدلیل نچسبیدن ملات مقدار زیادی از آن به هدر میرود.

بتن پاشی مخلوط خشک

بتن پاشی بهروش مخلوط خشک : در این روش اب مورد نیاز هنگام خروج در سر نازل افزوده میگردد.که ممکن است اب به همه دانه ها نرسد.

شاتکریت مخلوط تر

در این روش نیز بتون مورد نظر و آماده داخل دستگاه ریخته میشود و توسط لوله انتقال و نازل به محل مورد نظر پاشیده میشود. که به طور معمول برای بتن پاشی برای دیوار های بتنی انجام میگیرد.

استفاده از دستگاه های مدرن

امروزه در مقایسه با روش های قدیمی اجرای شات کریت به این موضوع پی میبریم که وجود دستگاه ها و تجهیزات مدرن تا چه حدی میتوان سرعت و دقت را در زمان اجرای شاتکریت بالا برد؛ اجرای شاتکریت بر فرض مثال روش هایی نوین جهت مخلوط کردن موا اولیه و روش هایی پاشیدن آن توسط دستگاه های مکانیکی توانسته است تا حد بسیار زیادی باعث سهولت در انجام کار شود.

اجرای شاتکریت

در قدم اول قصد داریم تا به تشریح و توصیف شاتکریت و فرایند اجرای شاتکریت بپردازیم.در واقع شات کریت یک نوع بتون میباشد که از مصالح مختلفی همچون سیمان ماسه و شن تشکیل شده است که به کمک پمپ در محل مورد نظر پاشیده میشود.اصطلاحا به  بتن پاشی نیز میگویند.

موارد اجرای شاتکریت

شاتکریت موارد اجرا و کاربردهای بسیار بالایی دارد که از جمله آنها میتوان به تونل ها صنعت سد سازی ساخت دیواره های رودخانه ها و کانال های آب در پل ها و همچنین نماسازی و استخر ها اشاره کرد. برای اجرا  از دستگاه مخصوصی استفاده میشود که میتوان به بتن پاش خشک و بتن پاش تر و همچنین پاشش مواد نسوز که به اصطلاح به آن گانینگ نیز میگویند اشاره کرد.عمل بتن پاشی وسیله هوای بسیار فشرده انجام میگیرد.

روش های اجرای شاتکریت

در حال حاظر شاتکریت به دو صورت مخلوط خشک و مخلوط تر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. البته روش های اجرا بر حسب تجهیزات مورد استفاده و نیروهای فنی میتواند تفاوت های جزئی در فرایند و روش کار را شامل شود

تفاوت دو روش خشک و تر

این روش در مقایسه با روش خشک هم به صرفه تر میباشد و هم در مدت زمان کمتری قابل اجراست و همچنین سهولت بیشتری در انجام دارد. در حالی که درصد بالایی از خدمات صنایع را شات کریت تر تامین میکند.همچنین روش تر باعث چسبندگی بین یتن و میلگرد نیز میگردد.

تاریخچه اجرا

تاریخچه به سال1970 برمیگردد که بیشترین کاربرد آن به ترمیم بافت های بتونی و سیمانی دیواره ها برمی گردد و همچنین برای مرمت ساختمان های قدیمی و بافت های بتونی فرسوده نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع متریال  بعنوان ملات سیمانی میباشد که با سرعتی بسیار بالا توسط هوای فشرده روی سطح مورد نظر پاشیده میشود.یکی از مهم ترین مزیت های شات کریت عدم نیاز به قالب بندی میباشد.

مزایای استفاده:

– امکان اجرای سازه‌های بتنی با اشکال منحنی ، مدور و غیر منظم (مثل استخر و آبگیر) – امکان تثبیت کوه‌ها و صخره‌ها با پوشاندن آنها با یک شبکه مش و پاشیدن بتن روی آنها

– روکش کردن پایه پلها و لاینینگ تونل‌ها با بتن پاشی

– افزایش ضخامت لوله‌های بتنی در محیطهای خورنده و خطرناک در مقابل آتش

– مقاومت مکانیکی بهتر نسبت به شاتکریت مخلوط خشک

– چسبندگی بهتر بین بتن و میلگرد در شاتکریت

– کاهش نفوذ پزیری و آب بندی مناسب

WMS

یکی از کاربردهای وسیع شاتکریت WMS که نیاز به تخصص زیاد ندارد، احداث استخر و آبگیر است . در این حالت ، به علت فشار بالای هوا، آب بندی به خوبی انجام شده و نفوذ پذیری بسیار کم می شود . از کاربردهای دیگر شاتکریت WMS در تعمیرات سدها است . از این نوع شاتکریت می توان در اجرای سرریزها ، لاینینگ تونلهای انحراف ، روکش کردن بدنه سد (بمنظور تقویت سازه‌ای) و تثبیت دیوارهای حایل و کوه‌های اطراف سد استفاده کرد . در سالهای اخیر کاربرد شاتکریت در معادن زیرزمینی ، نگهداری حفریات دائمی از قبیل جاده های مورب ، راهروهای اصلی حمل و نقل ، ایستگاههای چاه و حجره های زیرزمینی سنگ شکن است . بازسازی پیچ سنگها و توری های متداول در سیستمم نگهداری ممکن است مشکل ساز و گران باشد. تعداد حفریات زیرزمینی که بلافاصله بعد از حفاری شاتکریت می شوند روبه فزونی است. مسلح ساختن شاتکریت با الیاف فولادی یکی از مهمترین عوامل در گسترش کاربرد شاتکریت است زیرا کار طاقت فرسای نصب توری را کاهش می دهد. یکی از مهمترین تکنولوژی های نوین پروژه های تونل سازی اجرای شاتکریت میباشد . این روش که انقلابی در اجرای پروژه های عمرانی بوده  را میتوان کم هزینه ترین راه برای تثبیت و پایدار کردن زمین نامید .شاتکریت توسط گروه ساختمانی مهندسس سپهری با استفاده از تجهیزات مدرن پذیرفته میشود . میتوانید برای استعلام قیمت ها , مشاهده سوابق اجرایی و دریافتت مشاوره رایگان با دفتر مرکزی یا کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت اجرای شاتکریت

شماره های تماس برای درخواست قیمت و سفارش اجرای شاتکریت شاتکریت گروه ساختمانی و پخش مصالح مهندس سپهری اجرای انواع پروژه های بتن پاشی  توسط گروه ساختمانی مهندس سپهری با استفاده از تجهیزات مدرن پذیرفته میشود. بهترین قیمت شات کریت خشک با مشاوره رایگان در سراسر کشور
3.8/5 - (5 امتیاز)
ما را در شبکه اجتماعی دنبال کنید

با ما در تماس باشید

شرکت پلاستو فوم به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو شما می باشد

شماره تماس

0263670022

ایمیل ما

info@3dpmco.com