به وب سایت ما خوش آمدید

02636700022

قدمت ماندگار است

پلاستو فوم مرکزی

لیست مقالات

تری دی پنل چیست و چه مشخصات فنی دارد؟

آگوست 15, 2020 0 Comments 3dپنل
تری دی پنل چیست در واقع نوعی دیوار پیش ساخته می باشد که از دو بخش هسته یونولیتی و مش ها یا شبکه های جوش فولادی تشکیل شده است که توسط مفتولهای فلزی به شکل خرپا به هم آب می کنند که پس از نصب و انجام عملیات بتن پاشی بر روی آن یک سازه فوق العاده مقاوم و مستحکم به دست می آید. وجود لایه ای از پلی استایرن در ساختار تری دی پانل چیست موجب کاهش وزن قطعات سقف و دیوار شده و افزون بر سهولت در حمل و نصب ، در حالت کلی از وزن ساختمان نیز به شدت می کاهد. تری دی پنل چیست ها را می توان به هر فرم دلخواه و ابعاد و سایزهای مورد نیاز به آسانی برش داد و از آن ها در ساخت درب و پنجره به آسانی استفاده نمود. شایان ذکر است که تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان، پیش از مرحله بتن پاشی روی پنل ها در فضای خالی میان مش ها و یونولیت به راحتی قابل اجرا می باشد.

تری دی پنل چیست و چه مشخصات فنی دارد؟

تاریخچه پیدایش تری دی پنل

سیستم های تری دی پنل نخستین بار در سال 1967 توسط فردی به نام وایزمن در آمریکا ثبت شد. در سال های اخیر کمپانی های فراوانی در جهان به ساخت این نوع پنل ها و اجرای ساختمان هایی با استفاده از این محصولات اقدام نموده اند. تری دی پنل ها را می توان به هر فرم دلخواه و ابعاد و سایزهای مورد نیاز به آسانی برش داد و از آن ها در ساخت درب و پنجره به آسانی استفاده نمود. شایان ذکر است که تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان، پیش از مرحله بتن پاشی روی پنل ها در فضای خالی میان مش ها و یونولیت به راحتی قابل اجرا می باشد و از این رو زمان موردنیاز برای نصب تاسیسات در تری دی پنل بسیار سریعتر از روش های سنتی دیگر است. پلی استایرنی که  در هسته این پنل ها مورد استفاده قرار می گیرد از نوع گرید بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش سوزی با ضریب مقاومت 90 تا 120 دارد و نیز دارای لکرو فلوئوکربن که بسیار برای لایه اوزون مضر است، نمی باشد و نیز دود سمی ایجاد نمی کنند. وزنی که این پنلها پس از انجام عملیات بتن پاشی تحمل می کنند بنا به آزمایشات بار سازه انجام شده حدودا بیش از 200کیلوگرم برمتر مربع است که حقیقتا عدد بسیار قابل توجهی می باشد.

تری دی پنل چیست

اجزای تشکیل دهنده تری دی پنل چیست

پنل سه بعدی سبک پيش‌ ساخته، دو صفحه شبكه فولادی به هم جوش خورده یا مش  دارد كه يك هسته پلی استایرن عايق در ميان این دو صفحه جای گرفته و به وسیله ی تعدادي عضوهای خرپايي به همدیگر اتصال یافته اند كه پس از انجام مراحل نصب، عملیات بتن پاشی از دو طرف بر روي آن اجرا می گردد. گروه تولیدی panel systems (پلاستوفوم مرکزی)با 10سال سابقه فعالیت در زمینه صنعت ساختمان  و انجام بیش از 100 پروژه مختلف با سازه 3d panel افتخار دارد که در خدمت هموطنان عزیز باشد. با توجه به اهمیت روز افزون انرژی و نگرانی در رابطه با بهای تمام شده آن برای خانوارها یا صاحبان صنایع بدیهی است که نگرش در مورد مصالح مصرفی در ساختمان نیز تغییر یابد.در میان تمام مصالح جدید ارائه شده از سوی شرکتهای مختلف تولیدی جهت اجرای دیوارها (پیرامونی و داخلی) بهترین گزینه ای که با سیستم سنتی ساخت رایج در کشور نیز همخوانی داشته باشد بی تردید سازه 3d panel می باشد که علاوه بر استحکام -عایق بسیار موثری در برابر صدا و حرارت می باشد.البته استفاده همزمان ار پنجره دوجداره و دیوار 3d به هر چه بهتر انجام شدن ذخیره انرژی کمک شایانی می نماید.بدین سبب این گروه تولیدی با راه اندازی خط تولید پنجره های دوجداره upvc مشتریان خود را در انجام پروژه های خود یاری نموده است. بیش از ۴۰ سال است که در کشورهای پیشرفته استفاده تری دی پانل متداول گردیده است. استفاده از این گونه پانل‌ها در دهه ۵۰ در ایران نیز مطرح گردید که به دلایلی تا اواسط دهه ۷۰ پیشرفت زیادی نداشته است. اما اخیراً توجه زیادی به آن شده و سازمان زمین و مسکن هم در سال‌های ۸۰ و ۱۳۸۱ با انتشار دو جلد دفترچه راهنما و مشخصات فنی پانل‌های تری دی وال، در راه شناساندن آن سعی زیادی نموده است
Rate this post
ما را در شبکه اجتماعی دنبال کنید
Tags:

با ما در تماس باشید

شرکت پلاستو فوم به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو شما می باشد

شماره تماس

0263670022

ایمیل ما

info@3dpmco.com