به وب سایت ما خوش آمدید

شنبه تا پنج شنبه

9 صبح الی 6 عصر

لیست مقالات

Awesome Image

یونولیت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آگوست 7, 2020 0 Comments یونولیت

یونولیت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در ایران، یونولیت علاوه بر این نام با عنوان های دیگری نیز همچون آکاسیف و پلاستوفوم شناخته می شود.  این ماده ی سفید رنگ بسیار سبک که احتمالا همه ی ما با آن آشنا هستیم در کارهایی همچون بسته بندی مورد استفاده قرار میگیرد. یونولیت در واقع نوعی ماده ی پلیمری عایق در برابر دما، صدا و رطوبت است که جزو تولیدات پتروشیمیایی به شمار می آید. سرعت عملیاتی اجرای پلاستوفوم بالاتر از سفال بوده و خاصیت عایق کنندگی بالاتر و وزن کمتری نیز نسبت به سفال دارد.  بهتر است بدانید که جهت عایق شدن سفالها در ساختار آنها از پلاستوفوم استفاده می شود که این سفال ها به سفال فوم دار مشهور هستند، بنابراین قطعا مصالح تماما یونولیتی، عایق بهتری نسبت به سفال خواهند بود و همچنین در مقابل حریق نیز دارای مقاومت و استحکام مطلوبی می باشند. یونولیت چیست و چه کاربردهایی دارد؟
یونولیت چیست

یونولیت سبک پلاستو فوم

  یونولیتهای ساخته شده از فوم های ایرانی، در برابر حریق عملکرد چندان مطلوبی ندارند اما یونولیت های تولید شده از فوم خارجی، مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی از خود نشان داده و شعله ایجاد نمی کنند.  

نمونه هایی از انواع یونولیت ساختمانی 

·          یونولیت فشرده:

همانطور که از نام این یونولیت مشخص است به دلیل فشردگی، چگالی بالایی داشته و در نتیجه وزن آن نیز بالا می باشد و یکی از پرکاربردترین انواع  پلاستوفوم های ساختمانی است که در کارهای مختلفی همچون ساختمان سازی، مجسمه سازی، صنایع غذایی، بسته بندی، خودروسازی و… به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهم ترین کاربردهای دیگر این نوع پلاستوفوم را می توان ترکیب آن با سایر عایق های صوتی نظیر فوم های آکوستیک معرفی کرد که موجب افزایش کاربرد صداگیری آن می شود. یونولیت فشرده

·         یونولیت سقفی استاندارد:

یونولیتهای سقفی استاندارد، مصالحی هستند که در سال های اخیر بیشتر به عنوان قالب بتن در سقف های تیرچه بلوکی به کار برده می شود. این محصول عمدتا به شکل یک مکعب مستطیل با ابعاد 25*50*200 به کار می رود و چگالی یا دانسیته ای برابر با 12 دارد.

چیزی که فروش پلاستوفوم و انواع آن را تحت تأثیر قرار می دهد در واقع، استاندارد بودن و بالا بودن کیفیت تولید و مشخصات مکانیکی آنها می باشد. عامل موثر دیگر در قیمت این تجهیزات در بازار می تواند مربوط به نیاز مصرف کنندگان باشد. البته شایان ذکر است که انواع یونولیت سقفی به علت وزن کمی که دارند در حالت کلی قیمت پایینتری نسبت به دیگر مصالح ساختمانی دارند، اما چنانچه مشتریان خواهان ورق های پلاستوفوم باکیفیت و مطابق با استانداردهای مشخص این تجهیزات باشند، طبیعتا باید قیمت بالاتری بپردازند که البته بعدا متوجه خواهند شد این کار تا چه اندازه در مصرف انرژی به نفعشان تمام خواهد شد، چرا که نقص و ایراد در طراحی و تولید این پلاستوفوم ها سبب ایجاد اختلال و هدررفت حرارتی میگردد.

یونولیت سقفی

یونولیت در واقع نوعی ماده ی پلیمری عایق در برابر دما، صدا و رطوبت است که جزو تولیدات پتروشیمیایی به شمار می آید. سرعت عملیاتی اجرای پلاستوفوم بالاتر از سفال بوده و خاصیت عایق کنندگی بالاتر و وزن کمتری نیز نسبت به سفال دارد.

منبع گروه تری دی پانل مرکزی
Rate this post
ما را در شبکه اجتماعی دنبال کنید

با ما در تماس باشید

شرکت پلاستو فوم به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو شما می باشد

شماره تماس

0263670022

ایمیل ما

info@3dpmco.com

Call Now Buttonتماس فوری